تبلیغات
ضد منـافق - دستگیری قاتل شهید حاج حسن مقدس معاون دادستان تهران
        

» دستگیری قاتل شهید حاج حسن مقدس معاون دادستان تهران ... بازتاب ها و اخبار ,

 

ضارب قاضی مقدس دستگیر شد

 

عامل ترور قاضی مقدس، معاون دادستان تهران، در بازجویی‌های اولیه انگیزه خود را انتقام از یكی از قضات دادسرا اعلام كرد. یك مقام آگاه در پلیس آگاهی تهران در گفت و گو با فارس با اعلام این خبر افزود: متهم 26 ساله مجید كاووسی نام دارد كه با همدستی برادرش دست به این جنایت زده است.

 

وی 2 روز پس از ترور قاضی مقدس به ابوظبی متواری شد و تا چهارماه قبل در این شهر به صورت مخفیانه زندگی می‌كرد.

وی افزود: چهارماه پیش وی با مراجعه به سفارت آمریكا در ابوظبی خود را عامل ترور قاضی مقدس معرفی كرده و خواستار پناهندگی در آمریكا شد.  ماموران پلیس سفارتخانه پس از مطرح شدن این ادعا مجید را دستگیر و تحویل پلیس ابوظبی دادند. 

با دستگیری مجید موضوع به پلیس اینترپول و پلیس ایران اطلاع داده شد كه در بررسی‌ها مشخص شد ادعای این فرد صحت دارد.

متهم به ترور قاضی مقدس شامگاه دیروز پس از انتقال به فرودگاه مهرآباد بلافاصله به اداره آگاهی تهران انتقال داده شد و تحقیقات از او آغاز شد. ماموران در بررسی‌های خود پی بردند مجید دارای 5 فقره سابقه سرقت است كه در همین سرقت‌های خود چند مامور پلیس را مجروح كرده بود.

 

او همچنین در درگیری مسلحانه در مقابل یكی از سفارتخانه‌ها مامور محافظ سفارتخانه‌ را به شهادت رسانده بود.

مجید در بازجویی‌ها اعتراف كرده است كه در سال 83 به خاطر ارتباط نامشروع دستگیر و از سوی یكی از قضات دادسرای ارشاد به جزای نقدی محكوم شده است.  وی در توضیح بیشتر درباره انگیزه به شهادت رساندن معاون دادستان تهران گفته است: پس از صدور حكم تصمیم به انتقام گرفتم به دلیل اینكه اگر قاضی صادر كننده حكم را به قتل می‌رساندم ماموران به من مشكوك می‌شدند تصمیم به ترور رئیس مجتمع گرفتم. روز حادثه در مقابل مجتمع كمین كردم و پس از شلیك به سوی قاضی مقدس با كمك همدستم از محل فرار كردم.

 

هم‌اكنون بررسی‌ها برای دستگیری همدست وی به نام حسین ادامه دارد.

 

كریمی‌راد: متهم را خدا دستگیر كرد

 

سخنگوی قوه قضاییه از ارائه گزارش دادستان تهران به آیت‌الله‌ها‌شمی شاهرودی درباره‌ی پرونده‌ی ترور قاضی مقدس خبر داد.

 

جمال كریمی‌راد در این زمینه به ایسنا، گفت: متهم، چند سال پیش دو سفر به كشور عراق داشته كه در سفر دوم خود اسلحه‌ی كلت را در مرز ایران و عراق دریافت می‌كند و متاسفانه متهم بر اساس اقرار‌هایش، اقدامات غیرقانونی زیادی داشته است. متهم 5 فقره سرقت مسلحانه از بانك‌ها داشته است كه در این سرقت‌ها یك مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده و طبق گزارش ارائه شده یك مامور سفارت را هم خلع سلاح كرده است و همچنین اسلحه‌ی یك مامور بانك صادرات را گرفته است كه بر اساس تحقیقات انجام شده اسلحه به كار گرفته شده در ترور قاضی مقدس، اسلحه‌ای بوده كه از مامور بانك صادرات گرفته شده بود.

 

سخنگوی قوه قضاییه، با اشاره به این كه این متهم به همراه دوستانش، خانه مجردی داشته كه اقدامات غیرقانونی و فساد اخلاقی مرتكب می‌شده‌اند، اظهار داشت: تلاش‌های گسترده‌ای انجام شد كه اعضای این باند دستگیر شوند؛ این یك كار گروهی باندی است هر چند متهم دقیقا تمام جوانب مساله را در مراحل بازپرسی صادقانه بیان نكرده است اما پیگیری می‌شود تا افراد دیگر دستگیر شوند. كریمی‌راد با بیان این كه این فرد را خدا دستگیر كرده است، یادآور شد كه این متهم بعد از ترور یك ماه در منزل خود مخفی شده بود و بعد به طریقی از كشور خارج و در كشور امارات عربی متحده وارد شده بود.

 

وی افزود: این متهم در نهایت توسط نگهبان سفارتخانه‌ای، دستگیر و به مركز پلیس منتقل می‌شود و در نهایت دادسرای تهران درخواست استرداد این متهم را می‌كند و به این ترتیب شب گذشته، وی به دستگاه قضایی تحویل می‌شود و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد. سخنگوی قوه‌ی قضاییه با بیان این كه متهم همدست دارد اما دستگیر نشده است، گفت: كسی كه این متهم را با موتور به محل جنایت برده و برگردانده، متهم دیگر پرونده و یكی از بستگان متهم اصلی و هم‌اكنون تحت تعقیب است.

 

كریمی‌راد با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران به رییس قوه‌ی قضاییه درباره‌ی پرونده‌ی ترور، ابراز امیدواری كرد كه تمام همدستان این متهم دستگیر شوند


ویرایش شده در - و ساعت -

نوشته شده در یکشنبه 24 اردیبهشت 1385 و ساعت 03:05 ق.ظ توسط : آنتی منـافق

نظر ها () || [لینك مطلب]